Me paqen në horizont, Ukraina dhe Rusia shkëmbyen trupat e mbi 120 ushtarëve të vdekur

Policia e Rusisë / Foto / Sputnik / Profimedia

Ukraina dhe Rusia shkëmbyen trupat e më shumë se 120 ushtarëve të vdekur, raportoi DPA, duke cituar burime zyrtare nga të dyja palët.

Ukraina mori trupat e 99 ushtarëve të vdekur, njoftoi sot Shtabi Koordinues për Çështjet e të Burgosurve të Luftës në Kiev në profilin e saj në Telegram. Prej tyre, 77 u vranë në Donetsk, 20 në Zaporozhye dhe dy në rajonin e Kharkiv.

Rusia, nga ana tjetër, mori trupat e 23 ushtarëve, njoftoi një faqe ruse e lajmeve, duke cituar deputetin e Dumës së Shtetit, Shamsail Saraliev.

Ukraina ka luftuar kundër pushtimit rus për më shumë se dy vjet.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës