Mircevski për lëvizjen heroike në stuhinë e rërës: Një kamion goditi pas nesh, shmangëm një aksident

Foto: TSC Backa Topola/Screenshot

Futbollisti maqedonas që luan për ekipin e TSC Backa Topola, Martin Mirçevski së bashku me shokët e tyre parandaluan një fatkeqësi më të madhe pasi u përplas me një stuhi rëre që shkaktoi përplasjen e 12 makinave.

Mircevski në një prononcim për “Sloboden Pechat”, ka treguar se çfarë ka ndodhur dhe se si kanë pasur fatin që të shmangin një aksident.

“Ka qenë stuhi rëre, për fat ne u ndalëm para trafikut ku tashmë kishte disa makina. Ne dolëm në të djathtë të rrugës dhe pas disa sekondash një kamion goditi pas nesh, këtu shmangëm një aksident. Ne dolëm nga makina dhe filluam të ndalonim makinat që të përplaseshin dhe të ndihmonim njerëzit. Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar e as të vdekur, së shpejti ka ardhur ambulanca dhe policia”, tha Mirçevski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës