Miovski në formë goli, por Aberdeen humbi

Goli i ri për Miovskin në Premier League skoceze/foto: afc.co.uk

Përfaqësuesi maqedonas Bojan Miovski vazhdon paraqitjet e shkëlqyera me fanellën e Aberdinit, duke shënuar golin e tretë në xhiron e tretë të Premierligës skoceze.

Pavarësisht golit të Miovskit, Aberdeen përfundoi duke humbur 2:3 nga Motherwell.

Miovski në minutën e 42-të, pas një krosimi të shkëlqyer të Scales, Miovski me një gjuajtje të shkëlqyer nga pesë metra, mundi me kokë portierin e Motherwell Kelly dhe e mposhti rezultatin në 1:1. Më herët mysafirët kaluan në avantazh me Spitalin në minutën e 20-të.

Në fillimin e pjesës së dytë, Aberdeen kaloi në epërsi 47-2 në minutën e 1-të pasi Hayes shënoi, por Motherwell shënoi dy gola në tre minuta me Slattery dhe Van Keen për t'u kthyer dhe triumfuar.

Miovski më parë shënoi dy herë për Aberdeen në një fitore 4-1 ndaj St Mirren, dhe gjithashtu shënoi në Kupën e Ligës në fitoren 3-0 të ekipit të tij ndaj Reith Rovers.

Video e ditës