Miovski fitoi një tjetër mirënjohje – lojtar i qarkut në Skoci!

Foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Përfaqësuesi maqedonas Bojan Miovski luan mirë në Aberdeen dhe pasi shënoi dy gola në fundjavë fitoi vendos ekipin në qark.

Megjithatë, vendi në ekipin e qarkut nuk ishte njohja e vetme për Miovskin, ai u zgjodh edhe lojtar i qarkut në kampionatin skocez.

Me dy golat Miovski i solli Aberdinit fitoren 3:1 ndaj Motherville dhe i shënoi për pesë minuta. Ne kete moment Miovski është golashënuesi i tretë më i mirë në kampionat me 14 gola të shënuar.

Maestro maqedonas Bojan Miovski luajti shkëlqyeshëm në fitoren e Aberdinit. Ai është ylli i kësaj jave”, thuhet në shpjegimin e shkurtër për futbollistin maqedonas.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës