Miovski do të jetë i gatshëm për parasezon, por jo për ndeshjet kundër Ukrainës dhe Anglisë

foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Menaxheri i Aberdeen, Barry Robson, e konfirmoi këtë Bojan Miovski do të shohë një specialist javën e ardhshme mes frikës se lëndimi i kyçit të këmbës mund ta bëjë atë të humbasë ndeshjet kualifikuese të Euro 2024 të qershorit kundër Ukrainës dhe Anglisë.

Nga ana tjetër, strategu i klubit skocez shpreson që sulmuesi ynë të jetë gati për parasezonin këtë verë.

Një përkujtim se Miovski u faullua rëndë nga lojtari i St. Miren, Thierry Small që morën karton të kuq. Miovski do të mungojë sot në ndeshjen e fundit të sezonit kundër kampionit skocez të Premier League, Celtic.

Robson konfirmoi se nuk ka pushim dhe shpreson se lëndimi i Miovskit "nuk është aq i keq sa u frikësua në fillim" pas filmimit.

Me 18 gola në të gjitha garat këtë sezon, Miovski ishte më efektivi në radhët e Aberdinit.

Maqedonia do të përballet me liderin e grupit Anglinë në Old Trafford të Mançesterit më 19 qershor. Vetëm tre ditë më parë, Kombëtarja e Ukrainës do të vizitojë Shkupin në Arenën Kombëtare “Todor Proeski”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës