Miovski dhe Aberdeen humbën 6:0, klubi e shkarkoi trajnerin

Bojan Miovski shënoi dy gola për Hibernian/foto: afc.co.uk

Sot përfaqësuesja e Maqedonisë Bojan Miovski ai pati ndeshjen e tij më të keqe që kur ishte futbollist i Aberdeen.

Skuadra e tij u mposht me 6:0 bindëse në ndeshjen e xhiros së 23-të në Premier League skoceze.

Pas pushimit për Botërorin, Aberdeen luan në një formë katastrofike dhe rezultatet e këqija sollën dorëheqjen e trajnerit. John Goodwin. Aberdeen falënderoi Goodwin menjëherë pas humbjes bindëse dhe filloi kërkimin për një strateg të ri. Klubi do të drejtohet përkohësisht nga zëvendësi i tij La Sharpe.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës