Minnie Mouse nuk është më me fustanin e kuq me pika të bardha: Ja si duket Minnie moderne

Minnie Mouse
Foto: EPA-EFE / ANDREW GOMBERT

Minnie Mouse merr një përditësim për veshjet e saj dhe veshjen e saj të njohur dhe të njohur.

Këtë javë Disneyland Paris njoftoi se Minnie do të heqë dorë nga fustani i saj dallues kuq e bardhë me pika për një pamje të re për nder të festimit të 30-vjetorit të ardhshëm në parkun tematik.

Në Twitter, një park argëtimi në Francë zbuloi veshjen e re të Minnie, të dizajnuar nga Stella McCartney, të cilat tani janë pantallona marine me pika të zeza të kombinuara me një hark.

“Stella McCartney projektoi kostumin e parë të pantallonave të Minnie Mouse dhe është i bukur”, shkroi Disneyland Paris në Twitter së bashku me veshjen e re të Minnie.

Pas zbulimit të kostumit të ri të pantallonave të Minnie, stilistja 50-vjeçare britanike foli me klubin e fansave të Disney D23 për bashkëpunimin e saj me Disneyland Paris.

“Mini ka pasur gjithmonë një vend të veçantë në zemrën time. Ne ndajmë të njëjtat vlera. Ajo që më pëlqen tek Minnie është fakti se ajo mishëron lumturinë, vetë-shprehjen, autenticitetin dhe se ajo frymëzon njerëz të të gjitha moshave në mbarë botën. Plus, ajo ka një stil të shkëlqyeshëm!”, tha Stella.

Minnie Mouse
Foto: EPA-EFE / SEBASTIAO MOREIRA

“Ky imazh i ri i pikave të tij dalluese të regjimentit e bën Minnie Mouse një simbol të përparimit për brezin e ri. Ajo do ta veshë atë për nder të Muajit të Historisë së Grave në Mars 2022. “Mezi pres të shoh këtë pamje të re në park në Walt Disney Studios!” shtoi McCartney.

Festimi i 30-vjetorit të Disneyland në Paris do të fillojë më 6 mars.

Minnie Mouse
Foto: EPA-EFE / ANDREW GOMBERT
Video e ditës