Milevski para ndeshjes me Bullgarinë: Politika është në anën, neve na intereson vetëm aspekti sportiv

Kryetrajneri i Kombëtares A të futbollit të Maqedonisë, Bllagoja Milevski/foto: FFM

Kombëtarja A e Maqedonisë të hënën nga ora 20.45:XNUMX në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” në Shkup kundër Bullgaria do të luajë ndeshjen e fundit në grup nga Lidhja e Kombeve.

Ai foli para gazetarëve në konferencën zyrtare për shtyp përzgjedhësi Blagoja Milevski i cili thotë se lojtarët e tij janë të gatshëm të tregojnë se kanë humbur në mënyrë të pamerituar në Tbilisi nga Gjeorgjia dy ditë më parë.

- Nuk do të thoja nëse do të ketë ndonjë ndryshim. Pres, si në çdo ndeshje, që të përpiqemi të fitojmë. Të shohim se çfarë do të sjellë ndeshja. Djemtë janë gati të tregojnë se humbëm pamerituar në Tbilisi. Sa i përket Bullgarisë, e kemi analizuar, por me shumë probleme. Ata kanë një trajner të ri dhe shumë lojtarë të rinj, dhe kjo është e panjohur. Megjithatë, ne duhet të përqendrohemi në lojën tonë. Vetëm tre nga ndeshja e parë janë këtu, e sidomos lojtarët e rinj që janë për herë të parë në formacion, posedojnë cilësi, shikoj se si funksionon kundërshtari si ekip - thotë Milevski.

Trajneri ynë ka një strategji, po krijon një ekip që do të jetë konkurrues në katër-pesë vitet e ardhshme.

- Buletini shëndetësor do të jetë më i qartë pas stërvitjes së sotme. Sa i përket fushës, nuk është në gjendje shumë të mirë. Me kërkesën time, stadiumi nuk u përdor për 30 ditë. Të jemi të qartë, politika është në anën, ne jemi sportistë dhe vetëm kaq na intereson. Ne duhet të gjejmë një mënyrë për të fituar në fushë. Pas ndeshjes në Bullgari e falënderova mikpritësin për pritjen dhe nga ana jonë do të kthehet këtu. Na intereson vetëm aspekti sportiv. Unë jam i bindur në pozicionin tim personal dhe atë të federatës se ne shikojmë vetëm sportin. Dhe i bëj thirrje audiencës që të jetë korrekt dhe korrekt - këto janë fjalët e Milevskit.

FFM apelon për brohoritje të drejtë dhe korrekte për ndeshjen Maqedoni – Bullgari

Video e ditës