Milevski: Nuk e kuptoj pse u përjashtova, Malta nuk më befasoi

Foto: Shtypi i Lirë

Kombëtarja e Maqedonisë në futboll sonte ka mposhtur Maltën me 2:1 në ndeshjen e parë të eliminatoreve për Kampionatin Evropian.

Ne nuk shkëlqenim, por dukej sikur luajtëm aq sa duhej për të fituar kundër një skuadre që konsiderohet si jashtëm në grupin tonë. Në fund të ndeshjes trajneri, Blagoja Milevski fitoi karton të kuq, ndërsa në konferencën për shtyp theksoi se nuk e kupton pse u përjashtua.

“Urime djemve për dëshirën që treguan, si dhe për disiplinën taktike. Nuk e kuptoj pse mora kartonin e kuq, u largova nga zona ime dhe është karton i verdhë. “Kryetari nuk ka pasur probleme, vendimin e ka marrë i katërti”, tha Milevski.

Mbrojtësi Gjoko Zajkov në fund të ndeshjes ai është nxjerrë me ambulancë për shkak të marramendjes.

“Gjoko Zajkov kishte vertigo dhe u dërgua në spital, shpresojmë që çdo gjë të jetë në rregull”, është përgjigjur shkurt përzgjedhësi.

Ndeshja në Maltë nuk e befasoi Milevskin.

Prisja një edicion më të mirë nga Malta, por nuk i lamë të luanin më”. Nuk më befasuan aspak, siç e thashë edhe para ndeshjes, kjo është një përfaqësim në rritje. Me ekipe të tilla kombëtare, duhet të jesh gjithmonë në një nivel të lartë nëse dëshiron të kesh sukses”.

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës