Milevski thirri Jovan Manev për ndeshjen kontrolluese kundër Ishujve Faroe

foto: facebook.com/jovan.manev

Pas triumfit fillestar në eliminatoret për Kampionatin Evropian 2024 ndaj Maltës, Kombëtarja A e Maqedonisë me fillim nga ora 18.00:XNUMX është nisur në ndeshjen miqësore që do të luhet të hënën në Shkup në Arenën Kombëtare “Todor Proeski” – Shkup kundër Ishujve Faroe.

Më shumë për biletat për ndeshjen e ardhshme mund të shihni në faqen zyrtare të "MKTickets".

Pas Dorian Babunskit, Arian Ademi do të mungojë në ndeshjen me Ishujt Faroe për shkak të një lëndimi. Më pas do të mungojë Gjoko Zajkov, i cili gjatë takimit me Maltën ka marrë një goditje në kokë dhe ka pasur marrje mendsh, pas së cilës është dashur të transferohet menjëherë në spital.

Në formacion nuk do të jenë as Stole Dimitrievski dhe Visar Musliu, të cilët do të rikthehen në detyrat e tyre klubore.

Është ftuar edhe mbrojtësi 22-vjeçar Jovan Manev, i cili mbron ngjyrat e Adana Demirspor. Klubi turk i futbollit ka konfirmuar se qendërmbrojtësi është thirrur në Kombëtaren A të Maqedonisë.

Manev, i lindur në Koçan, më herët ka qenë pjesë e Osogovës dhe Bregalnicës Shtip dhe ka paraqitje edhe për përzgjedhjen e Maqedonisë U20 dhe U21.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës