Mitsotakis shpalli zgjedhjet e përgjithshme në Greqi në maj

Kyriakos Mitsotakis / Foto EPA-EFE / Al Drago / POOL

Kryeministri Grek Kyriakos Mitsotakis Sot, tre javë pas tragjedisë së trenit që shkaktoi protesta kundër qeverisë së tij, njoftoi se zgjedhjet e përgjithshme do të mbaheshin në maj, pa dhënë një datë të saktë.

“Mund të them me siguri se zgjedhjet do të mbahen në maj”, tha Mitsotakis, kreu i Partisë Konservatore Demokracia e Re, në një intervistë për televizionin privat “Alfa”.

Një përplasje ballë për ballë mes trenave më 28 shkurt vrau 57 persona, duke shkaktuar një valë trazirash antiqeveritare.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës