Mickoski: Kur flas për krimin e BDI-së, më akuzojnë se jam antishqiptar

Mickoski në një tubim në Saraj

VMRO-DPMNE ka mbajtur tubim në Saraj

Në 17 ditët e kaluara, që nga fillimi i fushatës për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, e cila do të kulmojë pas dy-tre ditësh, energjia, emocioni dhe dëshira e qytetarëve, pavarësisht nga përkatësia etnike, është me të vërtetë në nivel të lartë. Bashkimi rreth dëshirës për ndryshim dhe bashkimi rreth VMRO-DPMNE-së është i madh si asnjëherë më parë, tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në tubimin e sotëm në komunën e Sarajit.

- Një bashkim i tillë, i cili nuk ka ndodhur kurrë më parë në tre dekadat e fundit në Maqedoni, pas fitores së 8 majit, na obligon dhe paraqet obligim të madh për ne, kryesinë e VMRO-DPMNE-së, t'u përgjigjemi pritjeve tuaja, dhe unë jam. Të bindur për motivin dhe dëshirën për të pasur sukses, le ta bëjmë këtë Maqedoninë tonë të përbashkët një vend të denjë për të jetuar - tha Mickoski.

Ai theksoi se akuzohet pa arsye si antishqiptar.

“Kur flas për krimin e BDI-së dhe kur flas për krimin e të parëve në BDI më akuzojnë se jam antishqiptar sepse e kam akuzuar Ahmetin se miti i tij për një ideolog ra në momentin e duhur kur trupa e tij vendosi të vozisë. një Rolls Royce ndërsa njerëzit në Saraj, në Çair, në Tetovë, në Gostivar, mezi ia dilnin bukën e gojës. Kur nipi i tij vendosi të blinte një qendër tregtare në qendër të Shkupit për dhjetëra milionë euro, kur familja e Artanit vendosi të blinte prona me vlerë dhjetëra milionë euro nëpër qytetet e Maqedonisë dhe kur pyeta se ku janë paratë për gjithçka që erdhi nga. Më pas më akuzuan, më motivon të vazhdoj të luftoj kundër kriminelëve në politikë, pavarësisht nëse ishin shqiptarë, maqedonas, boshnjakë, turq, serbë, vllehë, romë, qëllimi im i vetëm është që më në fund të lindë dielli në Maqedoni dhe të gjithë kriminelët. në politikë që po pasurohen në kurrizin tonë, pavarësisht përkatësisë etnike dhe fetare, të përgjigjen për gjithçka që u kanë bërë qytetarëve. Unë do të vazhdoj të luftoj sepse krimi nuk ka përkatësi etnike - tha Mickoski.

Mickoski tregoi projekte nga programi i VMRO-DPMNE-së ku do të investohen 250 milionë euro në komuna.

- VMRO-DPMNE synon të investojë 250 milionë euro nga buxheti për komunat për projektet që janë të rëndësishme për ju, ne planifikojmë të investojmë disa milionë euro këtu në Saraj dhe i bëj thirrje kryetarit që të përgatisë projekte - tha Mickoski.

Ai bëri thirrje për një dalje masive më 24 prill dhe 8 maj.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës