Mickoski: Hetimi për Vanjën filloi shumë vonë

Foto: screenshot, intervistë Hristijan Mickoski për TV Shenja

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, konsideron se ka të meta të mëdha në hetimin për vrasjen e Vanja Gjorçevskës dhe Pançe Zhezhovskit, njoftoi sonte partia e tij.

Mickoski, siç njoftojnë nga VMRO-DPMNE, për emisionin “Intervistë” në televizionin “Shenya” tha se hetimet ndaj Vanjas kanë filluar me vonesë.

“Shumë shpejt, duke filluar nga sot, publiku do të dijë të gjitha detajet. Ka detaje dhe defekte të mëdha në hetim. Shikoni kur lajmëron vajza e personit që u zhduk me veturën e tij, shikoni se cila është data kur, për fat të keq, zhduket Vanja e vogël, dhe pastaj shikoni kur fillojnë hetimet”, tha Mickoski.

I pyetur nëse, sipas tij, kjo do të thotë reagim i parakohshëm, Mickoski është përgjigjur pozitivisht.

Ai shtoi se prej muajsh kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës