Mickoski: Ja kush është dashur të më vriste, kërkoj nga MPB ta arrestojë menjëherë!

Foto: Hristijan Mickoski / Facebook

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, ka postuar në profilin e tij në Facebook një foto të një burri i cili sot gjatë ngjarja para “Mavrovka” duke tundur një armë.

- Ky është njeriu që duhej të më vriste sonte. Kërkoj që menjëherë të ndalohet nga Spasovski dhe MPB! shkruajti Mickoski në Facebook.

Demonstruesit protestojnë sonte kundër propozimit francez u sulmuan me gurë dhe shishe qelqi nga një grup njerëzish në sheshin Skënderbej.

Në disa nga fotot e ngjarjes që kanë dalë në internet, shihet një person i armatosur duke mbajtur një armë në dorë.

Video e ditës