Mia Kostova ka mbledhur 24 mijë euro në 18.000 orë për trajtimin e një djali nga Shkupi

Instagram
Foto: Printscreen / Instagram

Ish-prezantuesja dhe influencuesja e njohur Mia Kostova gjithmonë është konsideruar si një person që nuk e ka problem të ndajë detaje private dhe intime të jetës së saj. Nuk ka dyshim se Mia ka "ushtrinë" e saj të ndjekësve që ndjekin me kureshtje përditshmërinë e saj, por për shkak të ndershmërisë brutale tashmë të njohur për temat e përditshme, si nga publiku ashtu edhe nga jeta private, fitoi simpatinë e shumë njerëzve. përdoruesit e rrjeteve sociale.

Gjithmonë e gatshme për të ndihmuar aty ku ka më shumë nevojë, kësaj radhe Kostova arriti të mbledhë 24 mijë euro për vetëm 18.000 orë, të cilat do të dedikohen për trajtimin e një djali që është nxënës në klasën e IV-të në OOU “Johan Heinrich Pestalozzi”.

“Djema, i kemi kaluar kufijtë me dëshirën që Nikolla të jetë mirë dhe të shërohet sa më shpejt! Mbi 200 biznese të vogla dhuruan produkte dhe shërbime dhe mbi 200 njerëz i dhuruan Nikollës, duke kujtuar kështu bizneset e vogla që rezultuan njerëz vërtet të mëdhenj. Për 24 orë kemi mbledhur rreth 4000 euro. Në fund mora një donacion anonim prej 10.000 euro, zonja që më tregon për herë të dytë në jetë se ka njerëz në botë dhe i jam jashtëzakonisht mirënjohëse!”, ka ndarë Mia në rrjetet sociale.

Menjëherë pas njoftimit të saj dhe 14.000 mijë eurove të mbledhura, Kostova ka treguar se ka marrë një tjetër donacion anonim prej 3000 mijë eurosh, ndërsa donacionet nga bizneset e vogla janë ende aktive, ku shuma e mjeteve të mbledhura deri më tani është rreth 18.000 mijë euro.

Përderisa theksohen donacionet nga bizneset e vogla, të gjithë të interesuarit mund të rezervojnë produktet apo shërbimet e dëshiruara dhe të bëjnë pagesën sepse kostot e spitalit janë të paparashikueshme edhe pse shuma e nevojshme për trajtimin është mbledhur. Kostova ka falënderuar disa herë ndjekësit dhe fansat e saj dhe të gjithë ata që kanë dhuruar.

VIDEO | Magjia festive: Mia Kostova zbukuroi pemën e Krishtlindjes me stoli floriri

VIDEO | “Asgjë nuk më bëri të lumtur”: Mia Kostova e sinqertë për luftimin e ankthit dhe depresionit

VIDEO + FOTO | Gëzuar ditëlindjen Mia Kostova: Sytë plot me lot gëzimi dhe një tortë hyjnore

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës