MI: Taekwondosti Georgievski nga çerekfinalja fillon paraqitjen e tij në Oran

Dejan Georgievski, fitues i medaljes së argjendtë olimpike/foto: EPA-EFE/RITCHIE B. TONGO

Ishte radha e tyre taekwondoistët maqedonas për të kryer në Lojërat Mesdhetare të cilat aktualisht mbahen në Oran të Algjerisë.

Dejan Georgievski, një nga kandidatët për fitimin e medaljes, do të performojë në kategorinë mbi 80 kilogramë.

Taekwondosti ynë do të kalojë fazën e XNUMX-të dhe më të mirën e përballjes Ahmed Mohamed (Egjipt) dhe Raul Martinez Garcia (Spanjë) e pret në fazën çerekfinale.

Lufta e Georgievskit pritet të jetë në orën 13.30:XNUMX me orën e Maqedonisë, të paktën siç është tani për tani në programin e MI. Më shumë KETU

Sot në konkurrencën e femrave në kategorinë deri në 57 kg. duhet të kryejë Sanja Popovska e cila do të garojë kundër Ashrakat Darwish nga Egjipti në fazën e XNUMX-të.

Nëse Popovska arrin triumf, në çerekfinale do të përballet me Nada Laaraj nga Maroku. Më shumë KETU

Video e ditës