Meteorologët kanë treguar se sa do të jetë shiu

Shi
Mot me shi Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Nën ndikimin e valës së lagësht nga perëndimi, në Maqedoni do të ketë reshje shiu në orët në vijim, si dhe gjatë natës në vijim, parashikojnë meteorologët.

Lokalisht reshjet do të jenë intensive dhe priten mbi 20 litra për metër katror. Në malet më të larta në perëndim dhe veriperëndim të vendit reshjet e shiut do të kalojnë në borë.

Nga nesër, në ditën e parë të pranverës, pritet të vazhdojë periudha e motit të qëndrueshëm, të thatë dhe kryesisht me diell, me temperatura pranverore që kudo do të kalojnë 15 gradë, ndërsa në rajonet më të ngrohta qendrore dhe juglindore ato do të rriten deri në 23 gradë.

Reshje të shiut do të ketë edhe në Shkup dhe rrethinë, veçanërisht sonte dhe gjatë natës, thonë nga KHMK.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës