Messi: Nuk kemi të drejtë të gabojmë, çdo ndeshje është finale për ne

Foto: EPA-EFE / Friedemann Vogel

Argjentina sonte ka festuar fitore 2:0 ndaj Meksikës me të cilën mbeti në lojë për kualifikim në XNUMX/XNUMX e finales.

Dhe në këtë fitore të “gauchos” ai luajti një rol të madh Lionel Messi që shënoi golin e parë. Messi me pak mjeshtëri pas pasimit nga Di Maria hapi rezultatin në minutën e 61-të. Në përfundim të takimit Enzo Fernandez vetëm konfirmoi triumfin.

Pas ndeshjes, Messi tha se argjentinasit e shikojnë çdo ndeshje sikur të ishte një finale.

“Ne nuk u dorëzuam. Nuk kemi të drejtë të gabojmë dhe çdo ndeshje është një finale për ne. Megjithatë, mendoj se jemi të bashkuar si grup dhe besoj se mund të bëjmë shumë së bashku. Ndeshja e parë na kushtoi shumë, por shumë faktorë ndikojnë në të. Kjo tani është pas nesh, e dinim që sonte duhej të fitonim”, tha Messi pas ndeshjes.

Në xhiron e fundit Argjentina do të luajë kundër Polonisë dhe me fitore në atë ndeshje argjentinasit me siguri do të vazhdojnë në XNUMX/XNUMX-finalet.

Video e ditës