Mërkuri në Virgjëreshë: Çfarë i pret muajt e horoskopit deri në fund të muajit?

rilindasit
Foto: Unsplash / Europeana

Dje, më 4 gusht, Merkuri hyri në shenjë Virgjëresha, ku do të qëndrojë deri më 25 gusht. Kjo është një nga periudhat më të favorshme lidhur me punën dhe financat! Energjia e Mërkurit do të jetë shumë e fortë, ndaj shfrytëzoni shanset për të zhvilluar ide dhe biznes dhe për të arritur rezultatet më të mira financiare. Ja si do të ndikojë Mërkuri në Virgjëreshë shenjat e zodiakut.

Dash

Punoni për të krijuar lidhje të reja biznesi. Është e rëndësishme të takoni njerëz të rinj dhe të punoni si ekip. Astrologët ju këshillojnë që në këtë moment të vendosni objektivat tuaja personale në plan të dytë, të fokusoheni në të mirën e përbashkët. Në planin afatgjatë, kjo është shumë e rëndësishme.

Dem

Në periudhën e ardhshme, mund të shpenzoni dhe investoni pa kujdes para. Thjesht analizoni mirë se çfarë është fitimprurëse. Kjo është një periudhë ideale për të mësuar diçka të re, për të fituar njohuri të reja dhe për t'u njohur me ligjet e parasë. Astrologët ju këshillojnë të mos humbisni kohë, por ta përdorni për të mësuar.

binjakë

Këto tre javë do të jenë periudha më produktive për shenjën tuaj në muaj. Shkalla më e madhe e lumturisë i pret ata që janë maksimalisht të përqendruar dhe të gatshëm për punë të palodhur. Kontaktet me klientët do të jenë më se të shkëlqyera, do të siguroni klientë të rinj dhe do të zgjeroni biznesin. Nëse jeni duke kërkuar për një punë të re, do të jeni në gjendje të merrni kushtet dhe përfitimet më të mira.

Kancer

Në periudhën e ardhshme, intuita juaj do të jetë në nivelin më të lartë. Për sa i përket financave, përpiquni të studioni me kujdes të gjitha hapat përpara se të bëni diçka. Nëse disa ngjarje të pafavorshme fillojnë të ndodhin, Mërkuri do t'ju ndihmojë ta bëni atë sa më pa dhimbje.

Dashuri

Udhëtimet e biznesit ju presin. Përdorini ato për të bërë njohje të reja që mund të jenë të dobishme në biznesin tuaj. Deri në fund të qëndrimit të Mërkurit në Virgjëreshë, ka të ngjarë të kuptoni se ku duhet të shkoni më pas dhe çfarë vendimesh të merrni.

Virgjëresha

Gjatë kësaj periudhe do të jeni shumë produktivë, pavarësisht nga fusha e aktivitetit tuaj. Nëse punoni pa u lodhur dhe me përkushtim, atëherë jeta dhe gjendja juaj financiare do të ndryshojnë në mënyrë drastike për mirë. Do të lini një përshtypje më se të favorshme tek të tjerët.

Peshorja

Gjatë periudhës së Merkurit të fortë, do të mund ta ndani shumë më lehtë të vërtetën nga gënjeshtrat. Financiarisht, kjo do t'ju ndihmojë shumë të ngjitni shkallët e karrierës. Nëse puna juaj përfshin shumë komunikim me njerëzit, ju pret një sukses i madh.

Akrepi

Gushtin mund ta konsideroni si një kohë kur do të vendosen rregulla të reja në jetën tuaj. Është pothuajse e sigurt që do t'ju duhet të gjeni burime të reja frymëzimi dhe motivimi për punë. Ata që nuk e kanë gjetur ende veten në jetë, tani e kanë mundësinë ta bëjnë këtë. Është një kohë e mirë për të vendosur objektiva.

Shigjetari

Një sërë surprizash të këndshme e presin Shigjetarin. Për shembull, dikush do të jetë në gjendje të blejë diçka me vlerë të madhe me një zbritje të madhe. Disa Shigjetarë të tjerë do të arrijnë të lënë një përshtypje të madhe te eprorët e tyre dhe të marrin një ngritje ose promovim. Në periudhën e ardhshme karizma juaj do të jetë në një nivel të lakmueshëm dhe kjo është shumë e rëndësishme për suksesin financiar.

Bricjapi

Mërkuri do t'ju bëjë më produktivë pasi do të jeni në gjendje të bëni shumë më tepër në më pak kohë. Gjithashtu, kjo periudhë është e favorshme për përfundimin e projekteve tashmë të nisura. Vetëm jini të durueshëm dhe përqendrohuni te qëllimi juaj.

Ujori

Gjatë ndikimit të fortë të Mërkurit, do të mund të lini përshtypjen më të mirë te klientët, shefat dhe kolegët. Kjo është koha kur mund të dilni nga zona juaj e rehatisë dhe të filloni të realizoni ëndrrat tuaja. Është shumë e rëndësishme të keni një vizion për qëllimin tuaj sepse pa të Mërkuri do të jetë krejtësisht i padobishëm për ju.

Peshqit

Sa herë që duhet të merrni një vendim, dëgjoni intuitën tuaj - kjo do t'ju shërbejë veçanërisht në periudhën e ardhshme. Mërkuri nuk do ju lejojë të bëni një gabim fatal. Periudha është e mirë për gjërat që lidhen me krijimtarinë, do të mund të zhvilloni lehtësisht ide të reja dhe në këtë mënyrë të përparoni.

Video e ditës