Turneu ndërkombëtar Vlatko Markoviç: Maqedonia më e mirë se Mali i Zi

Maqedonia (U15) festoi me një kthesë ndaj Malit të Zi / Foto: FFM

Kombëtarja e re e Maqedonisë deri në 15 vjeç në ndeshjen e fundit të Turneu Ndërkombëtar Vlatko Markoviç festoi fitoren me minimalisht 3:2 ndaj përzgjedhjes së Mali i Zi.

Maqedonia dhe Mali i Zi zhvilluan një ndeshje të shkëlqyer, të hapur që në fillim, me shumë lojë luftarake dhe disa kthesa.

Maqedonia hyri shumë mirë në ndeshje, arriti të hapte rezultatin në 15 minuta. Hisar Ali shënoi një goditje dënimi të shkëlqyer.

Kundërshtari e barazoi rezultatin në 1:1 pesë minuta më vonë. Në minutën e 54-të, Mali i Zi bëri një kthesë të plotë dhe kaloi në epërsi me 2:1.

Skuadra e trajnerit Dashmir Beari barazoi vetëm dy minuta më vonë. Ai ishte shënuesi i golit Berkaj Shaini.

Golin e fitores për Maqedoninë e shënoi Hisar Ali në minutën e 69-të. Për futbollistin e Maqedonisë ky ishte goli i dytë në këtë ndeshje.