“Më ka rrahur para të gjithëve”: Milena Raduloviç ka përshkruar me detaje se si ka abuzuar me Mika Aleksicin

Foto: Instagram/Milena Radulović

Sot në Gjykatën e Beogradit ka përfunduar seanca gjyqësore kundër mësueses së njohur të dramës Miroslav Mika Aleksiq, i cili akuzohet për përdhunim dhe sulm të paligjshëm seksual ndaj aktores Milena Radulovi. dhe mbi vajzat e tjera.

Siç kanë raportuar mediat serbe, aktorja ka mbërritur në seancë me partnerin e saj Ognjen Jankoviq, i cili është anëtar i grupit "Sindikata e Beogradit".

Jo në dëshminë e sotme, Raduloviq deklaroi se ka heshtur për përdhunimin për një kohë të gjatë sepse kishte frikë nga ish-mësuesja e saj. Sipas deklaratës së saj, ajo kishte frikë nga fuqia e tij dhe aftësia e tij për të manipuluar situatën në kuptimin e asaj se çfarë ishte një ushtrim aktrimi dhe çfarë jo.

Kështu në një rast e ka rrahur para nxënësve të tjerë të grupit. Ajo ka thënë se Aleksiq e ka goditur me shuplakë, e ka rrahur me grushte, se ajo e ka goditur kokën në një dollap, pas së cilës ka kuptuar se e gjithë kjo nuk është praktikë.

“Kur më ndodhi për herë të parë, mendova se puthja ishte prova e tij, ndoshta për të parë nëse isha mjaft e fortë. Më pas ndodhi depërtimi i gishtërinjve të tij në trupin tim, u frikësova dhe u trondita. Ishte një ndjenjë tradhtie nga një njeri tek i cili i besoja, për të cilin ndjeja respekt dhe frikë. Më humbi besimi, mendova se po më ndëshkonte, u ndjeva pis. Dhe më pas ndodhën kërcënimet, se nëse do të flisja, do të ndikonte në atë që miqtë e mi do të mendonin për mua dhe se do të mos i pëlqente partnerit tim të atëhershëm. Dhe kur rezistova për herë të parë, ai fjalë për fjalë më goditi dhe më rrahu para të gjithë grupit”, ka thënë Milena Raduloviq në sallën e mbushur me njerëz të gjyqit, raportojnë mediat serbe.

Më pas ajo shtoi: “Kisha frikë të dilja nga rrjeti në të cilin më kishte tërhequr. Kisha mendime vetëvrasëse, mendova se pas gjithçkaje që më bëre, jeta ime nuk ia vlente më. Kisha frikë nga Mika Aleksic. Ai burrë më lëndoi si askush tjetër në jetën time. I pëlqente dhimbjet, qante, nuk e dija se çfarë ishte i aftë ai njeri. Më rrahu para të gjithëve me pretekstin se ishte një ushtrim aktrimi”.

Siç tha ajo, Raduloviç vendosi të denonconte mësuesin në janar 2021, sepse ajo donte të mbronte vajzat e tjera që ndiqnin shkollën e tij. Aktorja tha se nuk mund të heshtte më dhe se ndihej fajtore.

Për përkujtim, Aleksiq akuzohet për katër krime përdhunimi, dy prej të cilave janë me kohëzgjatje të zgjatur dhe pesë krime të ngacmimit seksual, nga të cilat dy raste janë me kohëzgjatje të zgjatur.

Ai u arrestua dhe u mbajt në paraburgim deri në shtator 2021, më pas mbeti në arrest shtëpiak deri në mars 2022 dhe më pas u lirua për të pranuar fajësinë.

Hashtagu #NisamPrijavila po përhapet me zjarr në Twitter: Gratë shkruajnë pse nuk denoncuan dhunën!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës