Një burrë në Slloveni qëlloi nga një shtëpi familjare dhe hapi zjarr ndaj policëve që e rrethuan

Policia në Slloveni ka marrë njoftim për të shtëna me armë zjarri pak para orës 9:XNUMX të mëngjesit të sotëm, në Drazhenci afër qytetit të Ptuj. Një burrë i një shtëpie familjare ka qëlluar edhe në drejtim të policisë, e cila ndërkohë ka rrethuar shtëpinë. Situata e tensionuar ka zgjatur me orë të tëra, raporton Slloveni 24 ur.

Me të mbërritur në vendngjarje, ata gjetën një burrë me një armë dhe i kërkuan vazhdimisht që ta ulte. Ai nuk pranoi ta bënte këtë dhe filloi të qëllonte mbi policët nga ballkoni.

Burri ka dalë disa herë në ballkon nga ku ka qëlluar disa herë në orën 9:48 të mëngjesit. Objektivi i tij ishin edhe policët”, tha zëdhënësja e administratës policore në Maribor, Anita Kovacic Celofiga.

Nëse janë të sakta raportimet në rrjetet sociale se njeriu në shtëpi mban pengje, Kovacic Celofiga është përgjigjur se policia ka vendosur kontakte me një person dhe se nuk ka informacion se dikush tjetër është me burrin në shtëpi.

Vendasit i thanë televizionit publik slloven se i dyshuari kishte shumë armë me vete.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës