Një burrë nga Gjevgjelia është viktimë e një aksidenti në kryqëzimin afër Tri Çesmit

Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Drejtuesi i veturës “Golf” me targa të Gjevgjelisë ka ndërruar jetë në vend gjatë përplasjes me kamion të rëndë në kryqëzimin afër Tri Çesmit, ku takohen autostrada për në Shtip dhe autostrada Shtip-Miladinoci.

Bëhet fjalë për një mashkull të lindur në vitin 1986 në Gjevgjeli.

Autostrada Shtip – Miladinovci është mbyllur në të dy drejtimet, ndërsa hetimet nga organet hetuese vazhdojnë. Komunikacioni nga Shtipi për Veles, Sveti Nikollë dhe Shkup dhe në drejtim të kundërt zhvillohet në rrugën rajonale.

Nga fillimi i vitit e deri më tani tre persona kanë humbur jetën në aksidente të rënda trafiku në rrugët përreth Shtipit.

Zëdhënësja e SVR-Shtip Gordana Panajotova ka bërë të ditur se gjatë ditës do të dalin me më shumë detaje rreth aksidentit të komunikacionit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës