Matilda de Angeles: Lakuriqësia mund të jetë një mënyrë e fuqishme për të shprehur veten

Instagram
Instagram

Aktorja e re italiane Matilda de Angeles tërhoqi vëmendjen e publikut me rolin e saj në serialin "The Undoing" në të cilin xhiroi skena pasionante me Nicole Kidman, dhe në disa skena aktorja ishte krejtësisht e zhveshur.

Instagram
Instagram

 

Seriali "Undoing" është një nga serialet më të përfolur këto ditë, me protagonistë Nicole Kidman dhe Hugh Grant.

Seriali debaton gjithashtu për yllin 25-vjeçar italian Matilda de Angeles, skena e të cilit puthet me pasion dhe thashetheme me Nicole Kidman nuk ka ndaluar së foluri. Aktorja e re pretendon se nuk kishte ndonjë problem dhe se nuk ishte aspak e frikësuar kur lexoi përshkrimin e asaj skene të veçantë në skenar.

Instagram
Instagram

'Puthja e Nicole ishte diçka që nuk më trembi aspak. E di që puthem mirë, ndaj nuk u mërzita me këtëTha Angelis në një intervistë për revistën W.

Kjo ndjenjë e vetëbesimit padyshim e ndihmoi aktoren e re të merrte një rol në këtë serial, edhe pse ajo është një person relativisht i panjohur në botën e aktrimit.

Instagram
Instagram

Ajo mori rolin e saj të parë profesional vetëm pesë vjet më parë, duke u shfaqur në projekte italiane të tilla si "Tutto può succedere", "The Prize", "The Big Other" dhe "Youtopia".

Ky serial është projekti i saj i parë në prodhimin amerikan dhe roli i saj i parë në anglisht. Aktorja, e cila jeton në Romë, studioi anglisht për muaj me radhë para se të mbërrinte në New York, ku seriali u filmua vitin e kaluar.

'Ishte vizita ime e parë në New York. Isha shumë i ngazëllyer, Nju Jorku është mbase qyteti më i famshëm në botë. Ishte shumë emocionuese për mua të shëtisja dhe të humbisja në qytet. Vazhdimisht vura re vende që ishin të njohura për mua nga filmatTha Matilda.

Instagram
Instagram

Matilda, me insistimin e shoqes së saj, bëri një audicion në Romë, ku regjisori po kërkonte një aktore me theks të veçantë nga një rajon i veçantë në Itali. Matilda, i cili lindi afër qytetit të Bolonjës, përputhej në mënyrë të përsosur me vizionin e tij dhe menjëherë iu dha roli.

Instagram
Instagram

Në qytetin e saj të lindjes, ajo gjithashtu regjistroi videon e audicionit për The Undoing pasi një agjent i dërgoi informacionin në lidhje me projektin.

"Pas leximit të skenarit, isha shumë i sigurt që nuk do ta merrja rolin, sepse është një rol i rëndësishëm dhe i madh, dhe e kam punuar vetë. Por vendosa të bëj më të mirën. Kur më thanë se e mora rolin, me të vërtetë nuk mund ta besojaPranoi Matilda.

Instagram
Instagram

Matilda pranon që skenat nudo nuk ishin aspak të vështira për të dhe se i sheh ato si një shprehje artistike.

'Pavarësisht nëse janë sytë, gjoksi ose vagjina, trupi im është vetëm një mjet tjetër shprehjeje. Ky jam une. Për sa kohë që qëllimi im është të komunikoj diçka komplekse, lakuriqësia mund të jetë një mënyrë e fuqishme e të shprehuritShpjegoi Matilda.

Dhe se ajo pati sukses në planin e saj dëshmohet nga fakti se ajo kohët e fundit u shfaq në kopertinën e revistës Grazia dhe përfundoi xhirimin e një projekti për Leonardo da Vinci me protagonist Freddie Haymon dhe Aidan Turner.

Video e ditës