Masakër në pyllin e Sharës, kapen hajdutët e drurit, gjenden 200 pisha të prera

Borova Šuma/Foto: Sloboden Pechat/Zoran Dimovski

Dje, në orën 15:30, zyrtarët policorë të SVR-së Tetovë kanë ndaluar M.R.(60) dhe Z.I.(58), të dy nga Shipkovica e Tetovës.

“Ata janë gjetur në lokalitetin “Studena reka”, atar i Brodecit të Tetovës duke prerë ilegalisht drurët e ahut me sharrë elektrike me motor. Është bërë një kontroll dhe është konstatuar se në vend janë prerë rreth 200 pemë. Pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj të dyve do të bëhen parashtresa përkatëse”, ka thënë zëdhënësi i RSV Tetovë, Marjan Josifoski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës