Marsi në Dashi: Si do të ndikohet shenja juaj e horoskopit?

horoskopi ditor

Mars sot, 25 maji hyn në shenjën e Dashit dhe do të jetë në atë pozicion deri më 5 korrik. Në këtë periudhë do të ecim me guxim, pa turp dhe besim drejt arritjes së synimeve tona. Energjia e Marsit tek Dashi do të rrisë motivimin dhe do të forcojë dëshirën për të fituar dhe për të marrë gjithçka që dëshirojmë. Ja se si ky ndryshim planetar do të prekë të gjithë shenjë zodiakut.

Dash

Marsi në shenjën tuaj mund t'ju bëjë të ndiheni edhe më të fortë se zakonisht. Do të ndiheni sikur mund të filloni nga e para dhe të filloni një kapitull krejtësisht të ri në çdo fushë të jetës suaj, qoftë karriera apo jeta juaj e dashurisë. Ju gjithashtu do të inkurajoheni të bëni lëvizje të guximshme në të gjitha fushat e jetës. Vetëm kini parasysh tendencën tuaj për të pritur rezultate të menjëhershme. Me Merkurin retrograd që zgjat deri më 3 qershor, komunikimi, teknologjia apo transporti do të ecin me një ritëm që do të jetë krejtësisht zhgënjyes për ju. Punoni me durim.

Dem

Marsi në Dashi ndriçon shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të spiritualitetit, gjë që mund ta bëjë këtë periudhë pak më të përgjumur. Në vend që t'ju inkurajojë të bëni përpjekje për të përparuar, në fakt do t'ju shtyjë të tërhiqeni, duke e bërë shëndetin tuaj mendor dhe emocional një prioritet edhe më të lartë. Ju ndoshta e keni bërë këtë që kur Venusi, sundimtari juaj, u zhvendos në të njëjtin sektor më 2 maj. Edhe pse Venusi mund t'ju ketë frymëzuar të merrni kohë shtesë për t'u kujdesur për veten, Marsi do t'ju inkurajojë të meditoni më shumë, të ndiqni ëndrrat tuaja ose të punoni në modelet tuaja të gjumit.

binjakë

Që nga 10 maji, Mërkuri retrogradë mund të kthejë në masë njerëz nga e kaluara. Por tani lëvizja e Marsit nëpër shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë të miqësisë do t'ju shtyjë të bëni diçka me gjithë atë stimulim intelektual dhe social. Ju mund të dëshironi të planifikoni një udhëtim me miqtë që nuk i keni parë për një kohë të gjatë, të bashkoni forcat në një projekt në grup ose të filloni një bamirësi që ka nevojë për harmoni. Do të jeni më të motivuar për të marrë frenat dhe për të hyrë në një pozicion pushteti, por kjo energji balancohet më së miri nga puna ekipore dhe bashkëpunimi.

Kancer

Sezoni i eklipsit ende ju prek fort, sepse Hëna është sundimtari juaj. Pra, nëse mendoni se pranvera është një kohë stresuese dhe se ndryshimi i energjisë do t'ju ndihmojë, jeni me fat. Marsi në Dashi sjell energji të re në karrierën tuaj ndërsa planeti i veprimit lëviz nëpër shtëpinë tuaj të dhjetë. Pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo, ju mund të vini në qendër të vëmendjes, të zbuloni se ju kërkohet të merrni më shumë role drejtuese në punë dhe të fitoni më shumë njohje për gjithë punën tuaj të palodhur.

Marsi hyn në Dashi më 25 maj: Arritja e qëllimeve me guxim dhe besim

Dashuri

Marsi lëviz nëpër shtëpinë tuaj të nëntë, shtëpinë e aventurave. Si një nga shenjat fikse, ju prireni t'i përmbaheni asaj që dini, shpesh duke luftuar me rregullimet, edhe kur e kërkon momenti. Por me planetin e veprimit në këtë shenjë të zjarrtë, do të frymëzoheni ta hidhni këtë tendencë në erë, ndërsa ndoshta do të eksploroni dhe shijoni udhëtime të gjata dhe mundësi arsimimi. Ky tranzit është gjithashtu i përshtatshëm për të përsosur aftësitë tuaja të dashurisë.

Virgjëresha

Ndërsa lëvizni nëpër Dashi, Marsi sjell më shumë energji dhe gjallëri në shtëpinë tuaj të tetë të intimitetit, duke rritur potencialisht dëshirën tuaj për t'u lidhur me gjysmën tjetër ose një person të veçantë. Dinamika në marrëdhëniet tuaja më intime do të ndryshojë - ndoshta në një mënyrë që do t'ju bëjë të ndiheni më të kënaqur emocionalisht dhe fizikisht.

Peshorja

Tashmë ndiheni rehat me sundimtaren tuaj, Venusin, e cila kalon nëpër Dashi dhe fokusohet më shumë në marrëdhëniet me njerëzit në jetën tuaj. Por tani Marsi do të lëvizë në të njëjtën zonë, duke u fokusuar në çdo lëvizje të gabuar të mikut, kolegut apo të dashurit tuaj të dashur. Ndërsa mund të tundoheni të shmangni konfliktin, ky tranzit mund të vendosë bazat për një zgjidhje të shëndetshme konflikti nëse jeni të gatshëm të pranoni dhe të përballeni me çdo tension të vazhdueshëm. Dhe kur Messenger Mercury të zhvendoset në shtëpinë tuaj të tetë të marrëdhënieve intime më 3 qershor, do të jetë më e lehtë për ju të arrini të njëjtën faqe me njerëzit e tjerë.

Akrepi

Lëvizja e Marsit përmes shenjës së Dashit bie në shtëpinë tuaj të gjashtë të rutinave të përditshme dhe mirëqenies. Nuk ka dyshim se ky eklips i fundit hënor dhe hëna e plotë në shenjën tuaj ju kanë varfëruar energjinë. Mund të ndiheni plotësisht të rraskapitur. Megjithatë, ju mund të gëzoheni. Do të rikuperoheni ngadalë dhe do të ndiheni më energjikë – veçanërisht pasi Marsi është një nga sundimtarët tuaj. Ju mund të kontrolloni lehtësisht të gjitha përgjegjësitë tuaja të përditshme dhe të sillni më shumë ekuilibër në aktivitetet tuaja të përditshme. Mund të jetë të provoni rutina të reja emocionuese ushtrimesh ose të merrni përsipër përgjegjësi më të avancuara të punës.

Dita më e lumtur e javës për çdo shenjë të zodiakut

Shigjetari

Me Marsin në Dashi dhe shtëpinë tuaj të pestë të romancës, përgatituni për përvojën e takimeve lozonjare të dashurisë spontane. Nuk e keni problem të shprehni nevojat tuaja, por ky kalim mund ta ngrejë atë energji në një nivel krejtësisht të ri. Do të keni edhe energji shtesë që do ta ktheni në aktivitete artistike, krijuese dhe shoqërim. Dhe duke qenë se Mërkuri retrogradë do të ngadalësojë pak rutinën tuaj të përditshme deri më 3 qershor, mund të tundoheni ta vendosni punën në plan të dytë për të shkuar në një udhëtim apo një arratisje romantike.

Bricjapi

Marsi në Dashi sjell një ndryshim në ritmin tuaj. Planeti i veprimit lëviz në shtëpinë tuaj të katërt, ku ndodhet Venusi romantik nga data 2 maj, ndaj nuk është çudi që do të jeni më të fokusuar te shtëpia sesa te puna. Ju mund të keni pasur në mendje projekte kreative të dizajnit të brendshëm kohët e fundit dhe tani, me Marsin, mund të ndërmerrni hapa konkretë për t'i realizuar ato. E njëjta gjë vlen edhe për të gjitha konfliktet aktuale me të dashurit. Tani do të jetë edhe më e lehtë se zakonisht për të miratuar një qasje proaktive. Kjo mund të jetë gjithashtu një kohë kur po planifikoni një bashkim aktiv familjar.

Ujori

Me Marsin që lëviz nëpër shenjën e Dashit, dhe kështu shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, do të jeni edhe më të shoqërueshëm se zakonisht. Ju do të thoni "po" për të gjitha gjërat. Por ndërsa energjia juaj mendore tani mund t'ju sigurojë një orar të plotë, do të jetë thelbësore të siguroheni që ta duroni atë fizikisht. Mos e teproni. Prandaj, mos hezitoni të merrni kohë të mjaftueshme për t'u kujdesur për veten.

Peshqit

Me Marsin në shtëpinë tuaj të dytë me të ardhura, do të inkurajoheni të kërkoni mundësi fitimi që flasin për vlerat tuaja personale. Ju keni rritur energjinë për të vënë në tryezë aftësitë tuaja, për të shprehur idetë dhe besimet tuaja më të shkëlqyera dhe për të kërkuar vlerë të barabartë në këmbim. Mërkuri retrograd mund të rezultojë në një sërë kërkesash për të përmbushur nevojat e njerëzve të tjerë, por në këtë pikë do të dëshironi të jeni të qartë se si dëshironi të shpenzoni energjinë tuaj. Dhe nëse zbuloni se kjo rezulton në paga më të larta ose thjesht vendosjen e kufijve më të mirë, mund të jetë një ndihmë për besimin tuaj.

Video e ditës