Manoleva kërkoi nga stafi i Toksikologjisë që të propozojë një drejtor të ri mjekësor

Toksikologji - tabela / Foto: "Sloboden Pechat" / Dragan Mitreski

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Maja Manoleva, në takimin e sotëm me kolegjiumin ekspert dhe mjekësor nga Klinika Universitare për Toksikologji, ka kërkuar që të propozohet drejtor i ri mjekësor i cili duhet t'i plotësojë kushtet sipas ligjit.

Përfaqësuesit nga Klinika e Toksikologjisë, siç njofton Ministria e Shëndetësisë, e kanë njoftuar deputetin se do të takohen sa më shpejt dhe do të paraqesin propozim.

Ministri në largim i Shëndetësisë, Ilir Demiri, më 14 maj të këtij viti ka shkarkuar nga detyra drejtorin e Klinikës së Toksikologjisë, doktor Danil Petrovski.

- Ju njoftojmë se sot me datë 14.5.2024 është shkarkuar nga detyra drejtori i mjekësisë dr. Danil Petrovski, i cili momentalisht është në pushim vjetor, ndonëse pjesa më e madhe e ankesave kishin të bënin me drejtorin ekonomik, Besija Ilyazi, kështu që opinioni priste në të paktën shkarkimin e saj, sipas një pjese të njoftimit.

U shkarkua drejtori mjekësor i Toksikologjisë, dr. Danil Petrovski, ndërsa drejtori ekonomik, Besija Ilyazi nuk

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës