Manchester United dhe Everton po shfaqin interes për Elif Elmas

Elif Elmas, futbollistja e Napolit/foto: EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Ka interesim nga Premier League Manchester United и Everton për shërbimet e Kombëtarja e Maqedonisë, Elif Elmas që mbron ngjyrat e Napolit.

Kështu raporton gazetari Gianluca Di Marzio nga “Sky Italy”, si një nga më të informuarit në merkato nga Seria A.

Kujtojmë se “diamanti” ynë futbollistik me klubin italian ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025.

I njëjti burim thotë se Djajtë e Kuq dhe Evertoni po monitorojnë situatën edhe me një tjetër lojtar napolitan. Irving Lozano.

Menaxheri Eric ten Haag është në kërkim të një anësori të ri, meksikani është i lumtur në Napoli, por një ofertë e mirë mund ta bëjë atë të transferohet në Old Trafford.

Elmas mori tre shokë të rinj në një ditë

Video e ditës