Një i mitur me motoçikletë ka vrarë një 68-vjeçare nga Prilepi

Foto: MIA

Një e mitur me motoçikletë ka përplasur dje një grua 68-vjeçare nga Prilepi, e cila nga plagët e marra ka ndërruar jetë në spital.

“Dje në OVR Prilep është raportuar se në rrugën “Trizla” në Prilep, një motoçikletë “hamachi” pa shenja regjistrimi, i drejtuar nga një i mitur nga Prilepi, ka goditur këmbësorin G.M.(68) nga Prilepi. Nga aksidenti ka mbetur i plagosur rëndë G.M. dhe është transportuar në Spitalin e Qytetit Prilep ku më pas ka ndërruar jetë, ndërsa motoçiklisti ka pësuar lëndime trupore”, njofton MPB.

Inspektim është kryer nga ekipi inspektues nga OVR Prilep.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës