Të miturit grabitën bashkëmoshatarët me thikë

Foto: MIA

SVR Shkup ka paraqitur kallëzim penal kundër dy të miturve nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit për veprën penale “grabitje”.

Siç informon MPB-ja, të hënën në zonën e Çairit i akuzuari me thikë u ka marrë para dy të miturve të tjerë nga Shkupi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës