Macron: Fitorja e ekstremit të majtë ose të djathtë mund të shkaktojë një luftë civile

Presidenti francez Emmanuel Macron vlerësoi se fitorja e ekstremit të majtë apo të djathtës ekstreme në zgjedhjet e ardhshme të jashtëzakonshme parlamentare mund të shkaktojë një “luftë civile”.

Ai tha se partia e ekstremit të majtë France Invincible, si dhe partia e ekstremit të djathtë Rally National e Marine Le Pen, po ndiqnin politika që "inkurajojnë ndarjet dhe tensionet midis komuniteteve", raportoi politico.eu.

“Përgjigja e së djathtës ndaj paqëndrueshmërisë është të reduktojë njerëzit në fenë e tyre ose origjinën e tyre dhe për këtë arsye i shtyn njerëzit drejt luftës civile”, tha Macron.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës