Shpresat e futbollit të Maqedonisë U21 u mposhtën në mënyrë të pamerituar në finalen e “Antalya Cup”.

Kombëtarja e Maqedonisë nën 21 vjeç u mposht në mënyrë të pamerituar nga përzgjedhja e duhur e Sllovakia në ndeshjen që vendosi fituesin e turneut ndërkombëtar të kontrollit "Kupa e Antalisë 2023".

Të zgjedhurit e selektori Dragi Kanatlarovski Ata mund të pendohen për humbjen e ngushtë 1-0, duke pasur parasysh lojën tonë superiore përgjatë 90 minutave dhe disa mundësi të shkëlqyera shënimi. Krahas dominimit në fushë dhe lojës së shkëlqyer, u dëmtuan edhe futbollistët tanë të rinj, nuk u dhanë dy penallti të pastra në favorin tonë.

Qëllimi i vetëm në takimin e sotëm ishte puna e Veselovski në minutën e 66-të të takimit. Në pjesën e parë, gjyqtari nuk dha një kundërvajtje të qartë Dimitar Todorovski në zonën e penalltisë së kundërshtarit kur rezultati është 0:0.

Në pjesën e dytë, Kristian Maleski e gjeti veten në një mundësi të mirë, por u tërhoq në mënyrë të paligjshme nga dora e lojtarit kundërshtar. Një tjetër situatë në të cilën nuk u dha penallti e pastër ndaj Maqedonisë. Në këtë ndeshje, kombëtarja e re e Maqedonisë humbi disa mundësi të jashtëzakonshme për të shënuar gol përmes Kalkan, Krstevski, Angelov.

Maqedonia U21: Dimitrievski, Despotovski, Fetai, Stojçevski, Feta, Nikolov, Ramadani, Todorovski, Kalkan, Ilievski.