Taekwondo maqedonas me 10 medalje në turneun ndërkombëtar në Beograd

Hristijan Simonovski fitoi medaljen e artë në garën e kadetëve / Beograd, Serbi / 20 shtator 2021 / Foto: facebook.com/HulkTKDAcademy

Fundjavën e kaluar, më shumë se 10 vende nga e gjithë Evropa morën pjesë në turneun ndërkombëtar të taekwondos "Hercules Games" në Beograd (Serbi) me mbi 520 konkurrentë.

Maqedonia gjithashtu kishte konkurrentët e saj, "Hulk Taekwondo Academy" arriti të fitojë nëntë medalje, nga të cilat një ari dhe një argjendi dhe shtatë bronzi.

Hristijan Simonovski ishte kampioni absolut në garën e kadetëve me tri fitore kundër pjesëmarrësve nga Mali i Zi, Serbia dhe Hungaria.

David Petkovski, Eva Mitevska, Sara Ramadanova dhe Damjan Markovski nga klubi i taekwondos "Mladost" performuan në të njëjtin turne.

Petkovski fitoi një medalje argjendi, ndërsa Mitevska, Ramadanova dhe Markovski humbën në çerekfinale.

Video e ditës