Hendbollistet e Maqedonisë barazuan kundër Portugalisë në Kampionatin Botëror të të rinjve

foto: RFM

Sot në xhiron e parë të fazës kryesore të Kampionatit Botëror, skuadra e Maqedonisë në hendboll për femra ka barazuar 28:28 ndaj Portugalisë.

Pas pjesës së parë, hendbollistet portugeze patën një avantazh minimal prej 14:13.

Gjatë pjesës së dytë, përzgjedhja jonë mori një pozitiv të bukur “plus katër” (23:19, 25:21), por nuk arriti ta mbajë deri në fund të takimit.

Stefanoska ishte më efektive në kombëtaren e Maqedonisë me nëntë gola të shënuar.

Ndeshja e radhës për hendbollistet tona të reja në Kampionatin Botëror është kundër përzgjedhjes së Malit të Zi, ndeshja është caktuar për datën 25.06 (e martë) me fillim nga ora 20.15 në KS “Boris Trajkovski”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës