Volejbollistet maqedonase janë mposhtur në ndeshjen e dytë kontrolluese me Shqipërinë

Shqipëria është një nga rivalet e Maqedonisë në Ligën e Argjendtë Evropiane / Foto: OFM

Pas triumfit në ndeshjen e parë miqësore, sot në Mavrovë ekipi maqedonas i volejbollit për të rritur humbi 3-0 Shqiperia.

Të përzgjedhurit e trajnerit Ratko Pavlicevic vazhdojnë me përgatitjet për të arritur formën optimale për paraqitjen në Ligën e Argjendtë Evropiane, dhe një nga rivalët është edhe skuadra shqiptare.

Në grupin “B” do të masim forcat me kombëtaret e Rumanisë dhe Bosnje Hercegovinës.

Fillimi i Ligës Evropiane të Argjendtë për volejbollistë është më 25 maj në shtëpi kundër BiH-së, pasuar nga një vizitë në Rumani.

Më pas skuadra e Pavliçeviçit do të zhvillojë dy ndeshje kundër Shqipërisë dhe në dy xhirot e fundit Maqedonia fillimisht do të takohet me Rumaninë, e më pas do të vizitojë BiH. Plasimin në turneun final që do të luhet më 18 dhe 19 qershor në Hungari, do ta sigurojnë dy kombëtaret e para.

Video e ditës