Kadetët maqedonas me dy medalje nga turneu i skermës në Osijek

foto: printscreen/facebook

Në turneun ndërkombëtar të skermës në Osijek, Kroacia, kadetët maqedonas ata patën paraqitje të shkëlqyera duke fituar dy medalje.

Ai u dekorua me një medalje ari Fiery Bundaleski, derisa erdhi argjendi Petar Damjanoski.

Nga garuesit e tjerë Matej Todorovski e fitoi vendin e pestë, ndërsa Pavel Trpkovski në pozitën e 10-të.

Në këtë garë morën pjesë pjesëmarrës nga Kroacia, Hungaria, Sllovakia, Çekia, Britania e Madhe, SHBA, Serbia dhe Maqedonia.

Në të njëjtën kohë, Iskra Damjanoska, Jovan Veliçkoski dhe Simon Bozhinovski e dhanë provimin për gjyqtarë në turneun në Osijek.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës