Portieri i kombëtares maqedonase Iliev lidhet me një transferim te FC Sarajevo?!

dejan iliev
Portieri i kombëtares maqedonase Dejan Iliev/foto: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Portieri aktual i Klubi boshnjak i futbollit Sarajevo, Muhamed Sahinoviq patjetër do të largohet nga skuadra, dhe sipas mediat lokale tashmë është gjetur një zëvendësues.

Klubi i ri në Sarajevë duhet të jetë kombëtarja e Maqedonisë Dejan Iliev, i cili aktualisht është anëtar i HJK finlandez.

Nga viti 2012 deri në vitin 2022, ai ishte pjesë e gjigantit anglez Arsenal, por nuk bëri asnjë paraqitje zyrtare për ekipin e parë, kështu që luajti si huazim në Sered, Jagiellonia, Shrewsbury dhe Sered, dhe pas ndarjes me klubin londinez, ai u zhvendos në Trencin.

Në vitin 2022, ai debutoi për kombëtaren më të mirë të Maqedonisë në fitoren ndaj Gjibraltarit (2:0).

Për shkak të operacionit për riparimin e tendinave dhe ligamenteve të dëmtuara, ai humbi të gjitha ndeshjet e HJK-së deri në fund të sezonit. Nga rruga, HJK u bë kampion i Finlandës për vitin 2023.

Ndryshe, nëse Iliev kalon në radhët e Sarajevës, nuk do të konsiderohet si i huaj, por si futbollist vendas.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës