Reprezentuesi i Maqedonisë Zajkov do të largohet nga Slavia e Sofjes

Gjoko Zajkov përfundon huazimin në Slavia Sofje nga ukrainas Vorskla Poltava / Foto: facebook.com/SlaviaSofia

Mbrojtësi ynë Gjoko Zajkov nuk do të qëndrojë brenda Slavia e Sofjes sezonin e ardhshëm, huazimi nuk do të zgjatet, raportojnë ata Media bullgare.

Kujtojmë se kombëtarja e Maqedonisë u largua nga Ukraina për shkak të agresionit rus dhe të gjitha ndeshjet e futbollit atje u ndërprenë.

Klubi i Zajkovit, Vorskla Poltava, e dërgoi maqedonasin në formë huazimi në Bullgari, në radhët e Slavia Sofjes.

Zajkov nuk po shkon mirë në skuadrën e Slavia Sofjes dhe trajneri i saj Zlatomir Zagorчиi. të mos përdorë shërbimet e futbollistit në të ardhmen. Sot ai luajti të gjithë ndeshjen në humbjen në shtëpi nga Levski Sofje (1:2) në kuadër të xhiros së 30-të të kampionatit. Këtë sezon në kampionatin bullgar ai regjistroi vetëm pesë paraqitje me një gol kundër Botev Vraçës.

Këtë e raportuan edhe mediat bullgare Mbrojtësi ynë do të marrë një telefonatë nga trajneri Blagoja Milevski për ndeshjet e ardhshme në qershor në Ligën e Kombeve, ndërsa ndeshja e parë është më 2 qershor në Razgrad kundër Bullgarisë.

Video e ditës