Përfaqësuesi maqedonas Serafimov ka një klub të ri në Hungari

Nikola Serafimov do të mbrojë ngjyrat e Vidi MOL Fehervar / Foto: molfehervarfc.hu

Mbrojtësi ynë, i cili deri më tani ka mbrojtur ngjyrat e ZTE Zalaegersseg, do të luajë për sezonin e ardhshëm MOL Fehervar.

Nikola Serafimov (22) mbetet në Hungari ku vitin e kaluar në kampionatin atje regjistroi 31 paraqitje dhe katër gola.

Para se të bënte transferimin e parë jashtë vendit, ai ishte pjesë e Akademisë Pandev, Vardarit dhe Pelisterit në vendin tonë.

MOL Fehervar e përfundoi kampionatin në vendin e katërt dhe këtë verë do të luajë në kualifikimet e Ligës së Konferencës. Për këtë klub në të kaluarën kanë luajtur edhe Mirko Ivanovski, Visar Musliu dhe Boban Nikolov.

- Pasi luajta në Hungari, shoh që Vidi MOL Fehervar është një nga klubet më të mëdha dhe më të forta në vend. Kam luajtur një herë më parë, si kundërshtar në MOL Arena dhe kam përjetuar një atmosferë të mrekullueshme në stadium, nuk e kam menduar shumë ofertën e Vidit, kam dashur të kaloj këtu. Unë dua ta ndihmoj klubin të arrijë objektivat e tij, gjithmonë ka ambicie të mëdha në ligë. Do të garojë në Ligën e Konferencave, ku duam të shkojmë sa më larg dhe të arrijmë fazën e grupeve. “Kam pasur rastin të punoj me Istvan Saloi në Zalaegerszeg vetëm për disa javë, por pashë se ai është një futbollist i mirë dhe një person i mirë, kështu që jam i lumtur që do të punoj përsëri me të”, tha Serafimov për faqen e klubit.

Video e ditës