Boksieri maqedonas Iseni është rrugës për medalje në Kampionatin Evropian në Beograd

Arjan Iseni/foto: printscreen/facebook.com/nationalboxingfederationofnorthmacedonia

Arjan Iseni ka performuar me sukses deri më tani Kampionati Evropian i Boksit për Senior e cila mbahet në Белград, Serbi.

Boksieri maqedonas triumfoi në dy meçet e para, ndërsa Federata Kombëtare e Boksit e Maqedonisë i uron fitore në meçin e radhës më 24 prill, që do të jetë për medalje për shkrimin e historisë.

Në luftën e parë Iseni në kategorinë deri në 80 kg. triumfoi ndaj Michail Tsamalidis nga Greqia me një vendim të ndarë të gjyqtarëve (3-2).

Dhe në luftën e dytë, ai fitoi një vendim të ndarë kundër Rafael Hovhannisyan nga Armenia.

Kundërshtari i radhës i Isenit të mërkurën do të jetë boksieri serb Rastko Simiq dhe nëse fiton do të sigurojë medaljen e bronztë.

Në këtë kampionat evropian janë 401 garues, 263 në konkurrencën e meshkujve dhe 138 në atë të femrave, nga 33 shtete.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës