Maqedonia do të luajë kundër Norvegjisë në xhiron e parë të Botërorit 2023

Kombëtarja për hendboll të lartë të Maqedonisë / Foto: Shtypi i Lirë - Dragan Mitreski

Të shtunën u shpallën të gjitha grupet e Botërorit 2023 në Poloni dhe Suedi në të cilin do të marrë pjesë kombëtarja më e mirë e Maqedonisë.

Të zgjedhurit e kryetrajnerit Kiril Lazarov do të luajnë në grupin “F” në Tauron Arena në Krakov (Poloni) së bashku me Argjentina, Holanda dhe Norvegjia.

Rivali i parë i hendbollistëve tanë më të mirë do të jetë përzgjedhja e Norvegjisë më 13 janar 2023, me fillim nga ora 20.30:XNUMX.

Në të njëjtën periudhë do të luajmë edhe ndeshjet e mbetura me Holandën më 15 janar dhe dy ditë më pas kundër argjentinasve.

Lazarov: Thellë brenda vetes besoj në misione dhe punë të pamundura dhe vetëm kështu mund të ecim përpara

Tre kombëtaret e para nga secili grup do të jenë në fazën kryesore të Botërorit.

Kupa e Botës 2023 Poloni/Suedi

Grupi "E" - Tauron Arena, Krakov (Poloni)

13 janar 2023

18.00 Argjentinë – Holandë
20.30 Norvegji – Maqedonia

15 janar 2023

18.00 Norvegji – Argjentinë
Ora 20.30 pasdite Maqedonia - Holanda

17 janar 2023

18.00 Holandë – Norvegji
Ora 20.30 pasdite Maqedonia – Argjentinë

Video e ditës