Maqedonia Gjorçe Petrov është ndarë nga trajneri Toni Xhangarovski

Foto: Maqedoni Gjorce Petrov

Maqedonia Gjorçe Petrov u nda me trajnerin Toni Xhangarovski pas disfatës së sotme nga Voska Sport me 1:2.

Dzhangarovski kaloi tre muaj në krye të Luanëve, dhe klubi e konfirmoi largimin e tij me një deklaratë në rrjetet sociale:

I dashur,

Ju njoftojmë se sot u ndamë me trajnerin tonë aktual Toni Xhangarovski, i cili drejtoi ekipin tonë për 3 muajt e fundit.

Këtë sezon gjërat nuk shkuan në nivelin e dëshiruar, ndaj pas bisedës së sotme të përbashkët jemi ndarë miqësisht me trajnerin aktual.

Për gjithçka që është bërë në klubin tonë, e falënderojmë Tony Dzhangarovskin nga zemra dhe i urojmë shëndet, lumturi dhe suksese në të ardhmen.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës