Maqedonia mori një tjetër pjesëmarrës në Lojërat Olimpike në Paris

Foto: IOC

Maqedonia mori një tjetër pjesëmarrës në Lojërat Olimpike Verore në Paris 2024. Kaq Anastasija Mojsovska nga sporti i gjuajtjes me hark, i cili do të performojë në disiplinën 10 metra pushkë ajrore për femra 60 të shtëna, ndërsa gara sipas programit të Lojërave Olimpike do të jetë më 28 korrik 2024.

Anastasia Mojsovska është një sportiste e re në moshën 22-vjeçare, por e ka dëshmuar veten si qitëse, e cila përveçse disa herë kampione kombëtare dhe rekordmene e Maqedonisë, ka arritur edhe rezultate të larta në garat ndërkombëtare.

Ajo e dëshmoi këtë në Botërorin e fundit në Mynih 2024, ku arriti një rekord të ri shtetëror dhe një rezultat të lartë botëror prej 628,8 xhiro, i cili është konkurrues për hyrjen në finalet e Lojërave Olimpike të ardhshme në Paris 2024 në krahasim me Lojërat Olimpike të mëparshme në Tokio. ku për hyrje nevojiteshin 628,5 xhiro në finale.

Lajm i mirë: Mila Reljic do të përfaqësojë Maqedoninë në Lojërat Olimpike në Paris!

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës