Nëna e Vanya: Nuk mund ta kuptoj pse vajza ime e bukur është në varr

Prindërit e Vanya / Foto Kolazh i SP

Nëna e Vanja Gjorçevskës, e vrarë në atarin e fshatit Brazda të Zoricës, ka dhënë për herë të parë deklaratë për “Republikën” serbe pas vdekjes së vajzës, për të cilën dyshohen pesë persona, mes të cilëve edhe I dyshuari i parë është Ljupço Palevski, i cili do të ekstradohet në vend nga Turqia.

- Është e pakuptueshme për mua pse vajza ime e bukur është në varr. Kam një sëmundje kronike, por po mbaj. Për mua është e rëndësishme vetëm të zbuloj të vërtetën. Vajza tjetër është e sëmurë, të gjithë shpresojmë të jetë mirë. Nuk di asgjë, e gjithë kjo për mua është joreale. Ne ishim të divorcuar për pesë vjet dhe nuk e di se çfarë po bënte dhe me kë. Ne kishim marrëdhënie të mira për shkak të fëmijëve, nuk u grindëm për kujdestarinë, edukimin. Ai mund t'i shihte kur të donte ose kur të donin fëmijët. Nuk më interesonte jeta e tij. Jeta ime ishin fëmijët dhe puna ime. Ai mbeti vetëm, të më linte të qetë, tha Republikë Nëna e Vanja Gjorçevskës, Zorica.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës