Luka Stankovski e shmang fatkeqësinë në Gaziantep: Mora dy ditë pushim dhe u ktheva në Shkup

Foto: Stankovskii, Turqi / Foto: EPA / luka.stankovskii/Instagram

Përfaqësuesja e të rinjve të Maqedonisë, Luka Stankovski luan për Gaziantep, një klub nga qyteti që ishte ndër më të prekurit nga tërmeti i fortë në Turqi.

Fatmirësisht, Stankovski ishte në Shkup gjatë tërmetit, pasi kishte marrë dy ditë pushim nga klubi.

“Pardje luajtëm një ndeshje në Antalia dhe menjëherë pas ndeshjes morëm dy ditë pushim, një pjesë e madhe e ekipit qëndroi në Antantalia dhe vetëm disa lojtarë u kthyen në Gaziantep. U ktheva në Shkup dhe për fat e shmanga fatkeqësinë”.

Të gjithë në klub janë mirë, megjithatë situata në qytet është e keqe dhe për momentin nuk dihet se kur do të kthehen në stërvitje.

“Jam në kontakt me njerëzit e klubit dhe të gjithë janë mirë, por situata në qytet është shumë e keqe. Momentalisht aeroporti është i mbyllur dhe pres informacione se çfarë do të bëj më tutje, por do të vonohet”, tha Stankovski.

Një ekspert parashikoi tre ditë më parë tërmetin në Turqi dhe Siri

VIDEO | Mbi 300 të vdekur nga tërmeti i tmerrshëm në Turqi dhe Siri

VIDEO | Në Gaziantep, si pasojë e tërmetit u shemb një kështjellë mbi 2 mijë vjeçare

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës