LSH: Rakip dhe Malmö me avantazh minimal do të udhëtojnë drejt Islandës

Erdal Rakip, futbollisti i Malmos suedeze/Foto: EPA-EFE/Andreas Hillergren

Malm. triumfoi në shtëpi me 3:2 kundër Vikingur Reykjavik në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues në Champions League.

Ai ishte titullar për mikpritësit Përfaqësuesi maqedonas Erdal Rakip i cili luajti deri në 80 minuta.

Golat për suedezët u shënuan nga Olsson, Toivoven dhe Birmančević, ndërsa në anën e kundërt shënuan për islandezët Ingason dhe Gudjonsson.

Ndeshja e kthimit mes Vikingur dhe Malmö do të luhet më 12 korrik në Reykjavík.

Në ndeshjet e tjera: Pyunik Yerevan - Cluj 0:0, Ludogorets - Sutjeska 2:0, Ballkani - Zalgiris 1:1, Lech Poznan - Karabakh 1:0, TNS - Linfield 1:0 dhe Shamrock Rovers - Hibernians 3:0.

Video e ditës