LSH, Jovic: Le të ndalojmë lojën e shpejtë të Kielit me sulmin tonë të durueshëm

foto: RC Europharm Pelister

Sot nga ora 18.45:XNUMX në sallën “Boro Çurlevski” në Manastir ekipi i Europharm Pelister против Kiel do të luajë ndeshjen e tretë të hendbollit këtë sezon Liga e Kampioneve. Lojtarët e Aleksandar Joviq i pret një ndeshje e re e vështirë ndaj një prej favoritëve të grupit “A”.

Aktualisht, Aalborg, Kiel dhe PSG kanë nga katër pikë në tabelë pas dy xhirove të luajtura, Kolstad dhe Kelce kanë nga dy pikë dhe asnjë për Pick Szeged, PPD Zagreb dhe Eurofarm Pelister.

Gjyqtarë të kësaj ndeshjeje do të jenë austriakët Radojko Brkiq dhe Andrej Jusufhodžić, ndërsa delegat i EHF-së është Sotiris Migas nga Greqia.

Trajneri i kampionit aktual të Maqedonisë, Jovic, është i vetëdijshëm se kundërshtari i tij do të jetë kampioni i Gjermanisë dhe se çfarë kundërshtari do të kenë hendbollistët e tij:

- Është koha e fundit që skuadra jonë të tregohet në një dritë tjetër dhe pas ndeshjes të jemi të gjithë të kënaqur me paraqitjen. Ju siguroj me siguri se Eurofarm Pelister do të përmbushë të gjitha objektivat për këtë sezon. Kemi një ekip krejtësisht të ri dhe na duhet kohë. Në një kohë të shkurtër do të prezantojmë veten në dritën më të mirë. Do të përgatitemi mirë për Kielin dhe do të marrim maksimumin nga ekipi.

Kemi analizuar ndeshjet e Kielit, ata preferojnë hendbollin modern dhe lojën dinamike. Ne do të përpiqemi të imponojmë një ritëm që na përshtatet. Duhet të luajmë me durim në sulm dhe me këtë do të parandalojmë lojën e tyre të shpejtë. Eurofarm Pelister vetëm do të rritet, ne luajtëm dy ndeshje nga Superliga dhe ato ishin të mira për ne. Lojtarët ndjenë një lojë të mirë dhe fitore dhe është çështje ditësh se kur do të punojmë – janë fjalët e Jovic.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës