Champions League, finale: Formacionet startuese, Interi me Dzekon dhe Martinezin në sulm ndaj Manchester Cityt

foto: EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Sonte nga ora 21.00:XNUMX në stadiumin “Ataturk” të Stambollit është caktuar finalja Ligën e Kampionëve ndërmjet Manchester City и Inter.

Manchester City ka pasur një sezon fenomenal, duke fituar titullin e Premier League si dhe FA Cup, por nuk është sekret që trofeu i Champions League është ndoshta më i rëndësishmi.

“Qytetarët” e drejtuar nga Pep Guardiola po sulmojnë për titullin e parë të Champions League.

Nga ana tjetër, njerëzit e trajnerit Simone Inzaghi ishin të tretët në Serie A, por së fundmi ngritën trofeun e Kupës së Italisë.

City është favorit për nga cilësia, por padyshim Interi do të motivohet maksimalisht për të mposhtur, në letër, një kundërshtar më të fortë dhe për të fituar titullin e kampionit të Europës, gjë që për herë të fundit ia doli në vitin 2010.

FINAL, LIGA E KAMPIONËVE
Manchester City - Inter 21.00:XNUMX

Stadiumi: "Ataturk" (Stamboll, Turqi)
Arbitri: Simon Marcheniak (Poloni)

FORMAT FILLESTARE –
MANCHESTER CITY: Ederson - Diaz, Ake, Akanji - Stones, Rodry, Gundogan, De Bruyne - Grealish, Bernardo Silva, Haaland.

Subjektet: Alvarez, Carson, Foden, Gomez, Laporte, Luis, Mahrez, Ortega, Palmer, Perrone, Phillips, Walker.

INTER: Onana - Bastoni, Acherbi, Dimarco - Darmian, Dumfries, Barela, Calhanoglu, Brozovic - Martinez, Dzeko.

Rezervat: Aslani, Belanova, Cordaz, Correia, D'Ambrosio, de Vray, Gagliardini, Gossens, Handanovic, Lukaku, Mkhitaryan, Skriniar.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës