LSH, Andrija Nikolic: Eurofarm Pelister është një ekip i rrezikshëm, sidomos kur luan në shtëpi

foto: RC Europharm Pelister

Megjithëse Europharm Pelister është i fundit në grupin "A" pa pikë të fituar në Ligën e Kampionëve të Hendbollit EHF, PPD Zagreb pret një ndeshje jashtëzakonisht të vështirë jashtë fushe të enjten (18.45:10) në raundin e XNUMX-të.

Në duelin e parë të ndërsjellë të luajtur më 19 tetor në Zagreb, kampionët kroatë triumfuan me 27:18, ndonëse në pjesën e parë ishte ora 10:10.

– Është e vërtetë, ata janë të fundit në tabelë dhe nuk kanë fituar asnjë pikë, por kjo nuk e përshkruan në mënyrën e duhur cilësinë e tyre. Eurofarm Pelister është një ekip i rrezikshëm, sidomos kur luan në shtëpi. Askush nuk e mori atë vizitë lehtë, çdo lojë është shumë e pasigurt. Pra, pres një lojë vërtet të vështirë, si për cilësinë e kundërshtarit, ashtu edhe për tifozët vendas, të cilët janë gjithmonë të vështirë për t'u luajtur përballë. Ne do të përgatitemi sa më mirë dhe besojmë në pikët, të cilat janë shumë të rëndësishme për ne, sepse na ndihmojnë në rrugën e mundshme drejt kualifikimit të mëtutjeshëm - tha në njoftim trajneri i PPD-së së Zagrebit, Andrija Nikolic.

Nikoliq analizon më në detaje kundërshtarin e radhës të PPD-së së Zagrebit:

– Ata ndryshuan trajnerin, por loja mbeti kryesisht e njëjtë. Dallimi është në lojtarin Kuzmanovski që e sollën dhe që është shumë i rëndësishëm në lojën e tyre, ai u jep ritëm. Ata kanë portierë të mirë, pivot shumë të mirë. Duhet të ndalojmë kundërsulmin e tyre dhe shpresoj se do të përshtatemi me të gjitha kushtet. Aty ka zhurmë, por edhe ftohtë. Ne do të kemi nevojë për qetësi në atë ndeshje, por besojmë në vetvete”, ka shtuar Nikoliq.

Pas nëntë raundeve, Kiel është në vendin e parë me 13 pikë, përpara Aalborg dhe Kielce, të cilët kanë nga 12, Kolstad, PSG dhe Pik Szeged me nëntë, PPD Zagreb është e parafundit me tetë pikë, dhe Eurofarm Pelister është në fund me asnje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës