Lajm i keq për Daliqin: Kroacia vazhdon kampionatin evropian e dobësuar

Foto: EPA-EFE / Georgi Licovski

Kombëtarja e Kroacisë do të luajë kundër Shqipërisë në turin e dytë të Kampionatit Evropian dhe para kësaj ndeshje përzgjedhja e drejtuar nga Zlatko Dalić mori një lajm të keq.

Gjegjësisht, në stërvitjen e fundit të Kroacisë, sulmuesi është lënduar Nikolla Vllashiq. Lëndimi është i rëndë dhe për Vlasicin ky Europian ka përfunduar.

“Vlasic pësoi një tjetër lëndim dhe unë mund ta falënderoj vetëm për atë që dha në fushë. “I uroj atij më të mirën në rehabilitimin e tij”, tha Daliq.

Pas dëmtimit, Vlasic u largua nga kampi i kombëtares. Kujtojmë se Kroacia u mposht nga Spanja në turin e parë dhe tani ka edhe dy ndeshje të tjera në grup kundër Shqipërisë dhe Italisë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës